Optimální péče pro vaše funkční oblečení

 

Když si koupíte Vaše funkční oblečení je jak prodyšné, tak také odolné proti nepřízni počasí a tím vhodné pro jakékoli outdoorové dobrodružství. Časem, po opakovaném praní, se poškozuje high-tech opatření a ztrácí tím na účinku. Použitím TOKO Care produktů navrátíte Vašemu oblečení jeho funkčnost a prodloužíte jeho životnost. Novým produktem v našem TOKO Proof sortimentu je TOKO Eco Wash-In, impregnace bez fluoru. Lze jednoduše a čistě použít při dalším praní a je vhodnou alternativou pro všechny, kteří chtějí začít, se takto chránit před nepřízni počasí.

TOKO A EKOLOGIE

TOKO stojí více než 100 let za kvalitou švýcarských produktů určených pro sportovce a milovníky přírody.

U TOKA se nespokojíme pouze s tím, abychom vyráběli ty nejlepší produkty – stejně tak nám leží na srdci jejich použití ve vztahu k životnímu prostředí. Naším cílem je sjednotit výkon a ekologii. Každý den se naši výrobní manažeři, vývojoví pracovníci a kupci zabývají otázkou, jak by se dala ekologičnost našich produktů – dle veškerých jejich životních cyklů, ještě optimalizovat. Bluesing – externí certifikační orgán pravidelně kontroluje naše dosažené výsledky a testuje naše produkty, zda jsou ekologické a zcela bezpečně použitelné.

SUROVINY:

TOKO úzce spolupracuje s předními chemickými výrobci. Tak může být účinnost veškerých inovací z oboru surovin okamžitě otestována. Ekologičnost, biologická odbouratelnost a použití obnovitelných surovin patří, vedle zavádění inovací, k nejdůležitějším kritériím výběru.

VÝROBA:

Díky ISO-certifikované výrobě ve Švýcarsku je zaručen výrobní proces šetrný k výrobním prostředkům. Výrobní zařízení je vybaveno vlastní úpravnou odpadní vody, parními generátory a odsávacími kompresory ke zpětnému získávání energie. Všechny Care Line produkty se vyrábějí úsporně, bez přívodu tepla.

DOPRAVA:

Vzhledem k výrobě našich produktů ve Švýcarsku odpadají dlouhé cesty pro dopravu. Díky velké skladové a logistické kapacitě se doprava eliminuje na minimum. Také balicí materiál je z větší části odebírán švýcarskými dodavateli a nemusí být tak daleko dopravován.

Bluesign

Nezávislý bluesign standard je odpovědí na stále rostoucí poptávku po textilních produktech, které jsou ekologické, nejsou zdraví škodlivé a jsou šetrné k přírodním zdrojům. Bluesign standard kontroluje výrobní proces z hlediska toku odpadní vody, energie a odvádění vzduchu. Restriktivní hraniční hodnoty a velké množství zakázaných a limitovaných substancí vedou k výrobním procesům šetrným k životnímu prostředí – od surových materiálů, chemikálií a pomocných prostředků, až k výrobě založené výhradně na efektivitě přírodních zdrojů.

bluesign zastává vysokou kvalitu, trvale udržitelnou výrobu a vysokou ekonomickou hodnotu. bluesign je nezávislá a mezinárodně uznávaná značka kvality. Firmy a zboží, které splňují bluesign striktní normy, si zaslouží vaši důvěru. To se týká celého výrobního řetězce. Bluesign podporuje produkty s nízkým obsahem škodlivin, ekologickou výrobu a pečlivé zacházení s přírodními zdroji.

BIONIC FINISH Eco je ekologická alternativa současných hydrofobních úprav na bázi fluorocarbonové pryskyřice. Její chemický základ je ekologičtější, než u doposud používaných voděvzdorných apretur. Tato alternativa se používá u TOKO Eco Wash- In Proof.

PRACÍ PROSTŘEDKY

Zdokonalit ekologickou bilanci, přitom však udržet prvotřídní vlastnosti – to bylo hlavním cílem při přepracování TOKO receptury pro prací prostředky. Nové TOKO Eco Wash (prací prostředky) slučují funkčnost speciálního pracího prostředku pro funkční oblečení s Eko-pracím prostředkem.

  • Přes 50% aktivních pracích látek (tensidy)

  • Všechny TOKO-prací prostředky jsou, dle směrnic OECD 302 B, dobře biologicky odbouratelné

  • 35ml pracího prostředku je dostačující pro jedno praní. Díky vysoce účinným substancím se dostane mnohem méně chemie do odpadní vody než u jiných funkčních pracích prostředků

  • Účinnost již při nízkých pracích teplotách

  • Žádné nepotřebné přísady jako aviváže, barviva nebo optické zesvětlovače

  • Bez fosfátů a fosfonátů

  • Dermatologicky testováno

  • Obal zcela recyklovatelný

IMPREGNACE

Při výrobě fluoro-organických směsí, které jsou často používány v impregnačních prostředcích, mohou vznikat, jako vedlejší produkt, biokumulativní substance (hromadící se v potravinovém řetězci), které nejsou biologicky odbouratelné. Proto se impregnační prostředky na bázi fluoro-organických směsí staly terčem kritiky. Ne všechny fluory jsou však stejné: TOKO používá pro všechny fluoro-impregnace výhradně přísady nové, tzv. C6 Generace, které jsou mnohem ekologičtější a 100 procentně bez těchto kontroverzních vedlejších produktů.

Nová TOKO Eco Proof řada je složená ze čtyř absolutně ekologických impregnací. U těchto produktů se naprosto upustilo od použití fluorových směsí. Díky novým účinným látkám a inovační receptuře si můžeme dovolit sloučit ekologičnost, biologickou odbouratelnost, použití bez hnacích plynů a výkonnost do jednoho produktu. Co se týká použití, je TOKO Eco Proof impregnace, díky svému složení a snadné aplikaci jemným rozprašovačem, mnohem příjemnější než jiné impregnace bez fluoru. TOKO Eco Proof výrobky byly navrženy speciálně na funkční textilie a obuv, garantují spolehlivou ochranu proti vodě. Nová Eco Wash-In Proof impregnace byla vyvinuta jako alternativa pro snadnější použití v pračce. Vhodné použít, pokud chcete impregnovat několik vrstev oděvu.


 


 


 

www.lissport.cz | www.lisshop.cz | www.toko.ch